پادشاه اقیانوس های چیملانگ بزرگترین آکواریم جهان در زوهای / Zhuhai Chimelong Ocean Kingdom

چینی ها بزرگترین پارک اقیانوسی جهان را با نام Chimelong Ocean Kingdom در شهر زوهای Zhuhai در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۴ ساخته و افتتاح کرده اند. چیملانگ در جزیره هنچین Hengqin زوهای در جنوبی ترین شهر استان گواندونگ، هم مرز ماکائو قراردارد.

Chimelong Ocean Kingdom-aquarium9

این مجموعه محیطی مهیج و خارق العاده با طراحی بسیار متنوع و جالب برای خانواده ها و بازدیدهای تخصصی ، همراه با محوطه ها و سایل بازی و سرگرمی و بازی های آبی و خدمات متنوع و استراحت است.

Chimelong Ocean Kingdom-aquarium6با افتتاح پادشاه اقیانوس های چیملانگ Chimelong Ocean Kingdom در کشور چین، چینی ها این رویداد مهم را به همراه چهار رکورد جدیدشان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساندند. این پنج رکورد جدید جهان عبارتند از : بزرگترین گنبد شیشه ای زیر آب جهان، بزرگترین پنجره آکواریوم جهان، بزرگترین پانل اکرولیک شیشه ای جهان، بزرگترین مخازن آبی جهان با حجم ۱۲۸۷۰۰۰۰ گالن و در نهایت بیشترین و کمیاب ترین گونه های آبزیان جهان با بیش از شش میلیون از انواع گونه های مختلف آبزیان جهان.

Chimelong Ocean Kingdom-aquarium1این پارک بزرگ اقیانوسی با هفت منطقه مختلف و متنوع زیستی دریایی ساخته شده است که در هر منطقه ، آبزیان همان اقلیم و اکوسیستم نگهداری می شوند. بازدیدکنندگان در اکثر مناطق متنوع پارک علاوه بر بازدید محیط های زیبای دریاها از روی زمین، می توانند این محیط ها را از زیر زمین مشاهده کنند و در بعضی از این مناطق از تونل های زیر دریاها به مناطق دیگر بروند.

Chimelong Ocean Kingdom-aquariumیکی از مهمترین گونه های منحصر بفرد این اقیانوس بزرگ ، کوسه نهنگ عظیم الشان و دیگری یک جفت گراز بزرگ دریایی است که در این مکان نگهداری می شود. مدیران این پارک اعلام کرده اند در تلاش هستند تعداد نهنگ های بزرگ را به تعداد ده افزایش دهند. آنها اعلام کرده اند در تلاش هستند تعداد تنوع ماهی ها و گونه های دریایی و اقیانوسی خود را افزایش دهند.
اکثر محوطه های این پارک پوشیده از جنگل های انبوه یا محیط های آب است و در لابلای این فضاها وسایل بازی و سرگزمی و مراکز سرویس های خدماتی و خوراکی و استراحت به زیبایی هر چه تمام تر تعبیه شده است. در این پارک که محیط بسیار مناسبی برای خانواده هاست می توان یکروز بیادماندنی همراه با خاطرات خوشی را گذراند.

Chimelong Ocean Kingdom-aquarium3

Start typing and press Enter to search