Canton Fair 1

China Directory Center

The First Information Center of China in Farsi

اولین مرکز اطلاعات چین به زبان فارسی

و کاملترین اطلاعات نمایشگاه بزرگ گوانجو و نمایشگاههای چین

چینستان یک مرکز جامع اطلاعات نمایشگاهی، تجاری و گردشگری مختص کشور چین است. این تارنما با هدف رفع موانع و بسترسازی برای ارتباط بهتر و راحتتر تجاری و گردشگری بین ایرانیان و چین ایجاد شده است. چینستان شامل اطلاعات بسیار کامل و جامعی درباره سفر به چین، شهرها و نقاط گردشگری آن و البته اطلاعات تجاری به همراه دیتابیس کاملی از نمایشگاههای چین است.

از آنجایی که بیشتر فعالیت های اجرایی چینستان در کشور چین اتفاق میافتد، گروه چینستان اقدام به تاسیس یک شرکت چینی به نام

Guangzhou True Future Trading Co.

(广州真未来贸易有限公司)

در کشور چین نموده است. زمینه فعالیت شرکت تمام امور بازرگانی را پوشش میدهد. در زیر تصویر مجوز فعالیت شرکت را مشاهده میکنید. به علاوه با کلیک روی لینک زیر به سایت دولتی چین هدایت شده و همه اطلاعات ثبتی شرکت را مشاهده خواهید کرد.

مشاهده اطلاعات شرکت در سایت دولتی چین

برای دیدن در اندازه اصلی، کلیک کنید

چرا ایران و چین

ایرانیان در سرچ نام کانتون فیر در گوگل رتبه نهم جهان را دارند.

ایرانیان رتبه سوم کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه کانتون در گوانگجو را از آن خود کرده اند.

چین شریک اول تجاری ایران است. حجم مبادلات ایران و چین در سال های اخیر از ۵۰ میلیارد دلار عبور کرد.

پروازهای بین شهرهای ایران و چین همواره از شلوغی خاصی برخوردار است.

شرکت های چینی تقریبا در تمام نمایشگاههای بین المللی ایران حضور دارند.

همه این آمار و اخبار و بسیاری دیگر که اینجا نیاورده ایم نشان می دهد که ایرانیان و چینی ها شرکاء تجاری خوبی برای یکدیگر هستند. این برای شرکت ها ، کارخانجات و بازرگانانی که تجربه موفق این موضوع را بارها کسب کرده اند یک امر بدیهی محسوب می شود. حتی دولت های ایران و چین نیز تفاهم نامه های متعدد تجاری امضا کرده اند و سالهای بسیار یکدیگر را شریک ویژه تجاری نامیده اند. دولت های ایران و چین حتی در موضوعات سیاسی نیز همکاری دوجانبه و در سطح بین الملل بسیار خوب و ویژه ای با یکدیگر دارند. چند شهر ایران با شهرهایی از چین عقد خواهر خواندگی بسته اند و مناسبات فرهنگی بین این شهرها برقرار است. ایران تامین کننده عمده انرژی چین است که البته اقلام دیگر غیر نفتی نیز به چین صادر می کند. از آن طرف همه ساله تعداد زیادی از تجار و بازرگانان ایرانی جهت شرکت در نمایشگاهها، انجام مذاکرات تجاری و واردات کالا و خدمات از چین به این کشور سفر می کنند که متاسفانه فقط عده ای معدود از خدمات مشاوره ای و اطلاعات لازم برخوردارند. دشواری زبان چینی، دوری مسافت، عدم آشنایی به جغرافیا و فرهنگ چین از جمله مواردیست که اهمیت این اطلاعات مشاوره ای را دو چندان می کند. با توجه با ضریب نفوذ بالا و رو به رشد اینترنت در ایران و اقبال و علاقه شدید تجار به کسب اطلاعات گوناگون و استفاده از تجربیاتی که توسط مراکزی مثل چینستان مکتوب شده است، باعث شده این مرکز در مدت کوتاه فعالیت خود موفقیتی بسیار بیشتر از حد انتظار داشته باشد. چینستان با تمام توان می کوشد تا این نقص را برای ایرانیان در حد توان و بضاعت خود برطرف کند.

 چرا به فارسی؟

چینستان اولین و بزرگترین سایت فارسی زبان دنیاست که فقط اطلاعات کشور چین، نمایشگاهها ، مراکز تجاری و گردشگری این کشور را برای مخاطبان فارسی زبان خود در ایران و جهان با هدف اطلاع رسانی صحیح ارائه می کند. شاید بپرسید مگر افراد دیگری هم به غیر از ایران به زبان فارسی صحبت می کنند؟ آری. زبان فارسی از کهن ترین زبان های بشریست که به همت مردمانی که بدان صحبت می کنند هنوز هم جزو زبانهای مهم جهان به شمار می رود و به جز ایران و تاجیکستان که فارسی زبان رسمی آنهاست در افغانستان نیز مردم بسیاری به این زبان شیرین صحبت می کنند. بنابراین هر مرکز اطلاعات به زبان فارسی به طور عمده در این ۳ کشور مخاطبانی خواهد داشت و این تازه بدون در نظر گرفتن اقوام متعدد در ازبکستان، ترکمنستان، آذربایجان، گرجستان، هند، پاکستان، قزاقستان، بحرین و افراد دیگر در کشورهای دیگر است. گواه دیگر بر اهمیت بسیار و جایگاه والای زبان فارسی توجه رسانه های کشور های گوناگون به این زبان است. به گونه ای که برخی از این رسانه ها یک کانال کامل و برخی دیگر حداقل ساعاتی در روز برنامه های فارسی پخش می کنند. از جمله این رسانه ها می توان به رادیوی ملی چین، بی بی سی، یورو نیوز، صدای آمریکا، رادیو فرانسه، نشنال جئوگرافیک، صدای آلمان (دویچه وله) و ... اشاره کرد.

چینستان در مورد اکثر کلیدواژه های مرتبط شهرهای مختلف، رویدادهای تجاری و خود کشور چین رنک بسیار مطلوبی دارد که در برخی نیز دارای رنک اول مطلق است.

آنچه چینستان برای مخاطبان خود دارد

اطلاعات و مشاوره های قبل از سفر به مسافران کشور چین

اطلاعات مفید تجاری و معرفی مراکز مهم تجاری برای بازرگانان

اطلاعات گردشگری و توریستی به تفکیک شهرهای چین

معرفی همه نمایشگاههای چین با تفکیک بر اساس تاریخ، صنعت و محل برگزاری

ارائه خدمات ویژه نمایشگاهی به شرکت ها یا هیئت های بازرگانی

ایجاد پل ارتباطی و بستر سازی مناسب جهت مذاکرات دو طرف و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه

معرفی و تبلیغ شرکت های چینی به زبان فارسی برای اولین بار

ایجاد سهولت در رفت و آمدهای تجاری برای بازرگانان

ارائه خدمات ویژه برای ایرانیان در چین و بالعکس

برگزاری تورهای گوناگون تجاری و نمایشگاهی به شهرهای مختلف چین

برگزاری تورهای اختصاصی ویژه هیئت های تجاری برای شرکت در رویدادهای مختلف مورد نظر

هدف از انتخاب کشور چین برای اطلاع رسانی :

۱ – چین اولین کشور دارنده بیشترین آمار سفرهای گردشگران دنیاست. آمار ورود توریسم به کشور چین مرز ۱۲۰ میلیون نفر در سال را گذرانده است.

۲ – چین اولین کشور دارای بیشترین آمار برگزاری نمایشگاههای بین المللی و رویدادهای تجاری دنیاست. آمار این نمایشگاهها در کشور چین ۱۵۰۰ نمایشگاه در سال است و توانسته است با این برگزاری تعداد بیشماری از تجار و بازرگانان بیش از ۲۱۵ کشور دنیا را به چین بکشاند.

۳ – چین اولین شریک تجاری همه کشور های دنیاست. آمار مبادلات تجاری چین با همه کشورهای دنیا در صدر آمار است.

۴ – چین بزرگترین کشور دنیاست . مساحت این کشور  ... و تعداد شهرهای چین ..... است.

۵ – جمعیت چین ۱۳۷۰ میلیون نفر دارای بیشترین جمعیت دنیاست. در این کشور ۵۶ قوم و قبیله با اقلیت های گوناگون در کنار هم زندگی می کنند.

۶ – چین بزرگترین صادر کننده کالا با دارای بیشترین تعداد تولید و صادرات کالا به جهان است.

مرکز اطلاعات جامع چین در سال ۱۳۸۰ کار خود را با نام مرکز اطلاعات نمایشگاههای چین شروع کرد و به دلیل وجود چالش های زیاد و عدم اطلاعات صحیح در این موضوع به سرعت توانست جایگاه خوبی بین مخاطبان سفرهای چین بویژه سفرهای نمایشگاهی و تجاری پیدا کند.

گردآوری ، دسته بندی ، تحقیق و ترجمه اطلاعات گردشگری، تجاری و نمایشگاهی کشور چین و اطلاع رسانی و مشاوره و اجرای سفرهای چین از اهداف این مرکز است. کار چینستان تبلیغ کشور چین نیست بلکه می کوشد با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفید در این حوزه و آگاهی دادن و مشاوره های صحیح مبتنی بر تجربه از بیراه رفتن و اتلاف وقت و هزینه مخاطبان اینگونه سفرها بکاهد. پهناوری کشور چین و تعدد بیش از اندازه شهرها با مسافت های طولانی ، عدم وجود دایرکتوری منظم یافته در کشور ، تعدد تولید کنندگان و کارخانجات چینی و مشکلات در پیش روی تجار و بازرگانان ایرانی در تعامل با آنان، سختی زبان چینی و عدم آشنایی ایرانیان با معامله گران چینی، تعدد اجناس و پراکندگی بیش از اندازه کالاهای چین و عدم شناسایی درست و .... مشکلات عدیده ایست که بیشتر مسافران چین با آنها روبرو هستند.

چینستان با دسته بندی این اطلاعات و مشاوره های خود در تلاش است از این مشکلات بکاهد و باعث تعاملی درست همراه با ایجاد بسترهای مناسب برای ارتباط دوطرفه بین ایرانیان و چینی ها ایجاد کند.

سازمانها ، مراکز، مجتمع های صنفی، مجموعه های صنعتی، شرکتها  و ... می توانند با تماس و درخواست مشاوره های رایگان در مورد گروههای ویژه درخواست برنامه کنند.  مرکز اطلاعات و برگزاری تورها و نمایشگاههای چین با تکیه بر تجربه ای طولانی در اجرای تورهای گروهی با اهداف خاص مثل بازدید از مراکز تجاری و نمایشگاهها ، بازدید از کارخانجات و رودررویی با مدیران شرکتهای تولیدی چین و یا شرکت در سمینارها و همایش ها و کنفرانس ها آماده ارایه پیشنهاد و عقد قرارداد است.

مرکز اطلاعات و برگزاری تورها و نمایشگاههای چین تا بحال بیش از ۵۲ سفر تجاری و گروهی به کشور چین برای رویدادهای تجاری و نمایشگاههای مهم کشور چین طراحی ، مدیریت و اجرا نموده است که در صفحات بعد اطلاعات و عکس های آنها به تفسیر آمده است. این مرکز در نوع طراحی ، مشاوره ، برگزاری و سرویس دهی تورها ی خاص صاحب شیوه و سبک است.

می توانید با کلیک روی این صفحه لیست تورهای برگزار شده را ببینید.

این مرکز می تواند با رصد و اطلاع رسانی رویدادهای تجاری کشور چین در مورد هر صنعت به همه مخاطبان اطلاع رسانی کند.

مطالب این سایت به ثبت رسیده است. کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت افق تجارت چینستان و مرکز اطلاعات نمایشگاههای چین است و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و اجازه کتبی از این مرکز مجاز است. متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار میگیرند.

ارسال دیدگاه

Start typing and press Enter to search