اطلاعات شیامن / Xiamen information

شیامن Xiamen بندری معروف و شهری توریستی در جنوب شرقی چین و در استان فوجیان Fujian واقع است. این شهر نزدیکترین نقطه و در روبروی تایوان با فاصله ۳۰۰ کیلومتری قرار دارد. یکی از مهمترین جذابیتهای این شهر مناظر زیبای دریایی و آب و هوای مطبوع آن است. به دلیل همجواری با دریایی عمیق و خلیج ، آب این بخش بدون رسوب بوده و هیچگاه یخ نمی زند. نام شیامن در زبان چینی به معنای دروازه دریاست و به همین دلیل از زمانهای قدیم مورد توجه امپراتوران بوده و از شهرهای استراتژیک اقتصادی به شمار می رفته است.

View_guangyan_island

این شهر محل زندگی صدها هزار مرغ ماهیخوار است و به همین جهت به جزیره مرغان ماهیخوار مشهور است. وجود این پرندگان و آب و هوای طبیعی و تمیز و تازه مناظر دیدنی را خلق می کند. آب و هوای نیمه استوایی، موسمی و ملایم در طول سال بغیر ، از ماههای طوفانی، یکی از مقاصد گردشگری را برای مسافرت و تفریح بوجود آورده است. به همین جهت این شهر همواره پذیرای گردشگران زیادی از نقاط دیگر چین و دنیاست. وجود پارک و باغ های زیبا و متعدد، معابد و دیدنی های باستانی، کوهستان و منابع سرشار طبیعی، ساحل زیبا و تفریحات دریایی، جاذبه های گردشگری، هتلها، مراکز تفریحی و رستورانها این شهر را به یک شهر توریستی تبدیل کرده است.

به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی تایوان و یکی از دروازه های مهم ورودی دریایی کشور چین همواره مورد تهاجم و یا نفوذ و تردد بیگانگان و خارجیان بوده و در بخش زیادی از تاریخ خود حضور و سکونت پررنگ خارجیان را در خود دارد. خارجیان همواره در این منطقه تردد آزاد داشته و برای آسایش خود خودرو و کالا وارد میکرده اند و بخشی از این مناطق خوش آب و هوا ویلاهای متعدد ساخته اند که هنوز بسیاری از این نشانه های از آن زمان باقی است.

xiamen-map

اگر به نقشه فوق دقت کنید به موقعیت شهر شیامن پی خواهید برد. این شهر به لحاظ قرار گرفتن در منطقه ای کوهستانی و در نزدیکی شهر فوجو و نینگده که سرشار از منابع طبیعی و معادن بزرگ سنگ است به یکی از بزرگترین مناطق سنگ در چین شهرت دارد. معادن ، کارخانجات متعدد سنگ ، فروشگاهها و نمایشگاههای بزرگ سنگ و در نهایت وجود امکانات متمرکز برای حمل و نقل سنگ به نقاط دیگر چین و دنیا این منطقه را به جهان معرفی کرده است.

آب و هوای شیامن

شیامن شهری با آب و هوای معتدل، نیمه استوایی و ملایم است. این شهر با میانگین دمای سالانه ۲۰ درجه سانتیگراد تابستان هایی بلند، گرم و مرطوب و زمستان هایی کوتاه و خشک دارد. گرم ترین ماه سال جولای با متوسط دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و سردترین ماه سال فوریه با دمای ۱۲ درجه سانتیگراد است. به دلیل نزدیکی به دریا و وجود کوهستان همواره از آب و هوایی خوب و تمیز همراه با مناظر طبیعی برخوردار است.

همه ساله رویدادهای تجاری، کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی صنعت سنگ بویژه نمایشگاه بین المللی سنگ شیامن China Xiamen International Stone Fair و کنگره جهانی سنگ World Stone Congress در مرکز کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی شیامن برگزار میگردد و متخصصان، بازرگانان و فعالان صنعت سنگ جهان را به این شهر می کشاند. این موضوع به یکی از ویژگی های تجاری و بازرگانی برای این شهر و منطقه تبدیل شده است. یکی دیگر از ویژگی های این شهر موضوع قایق و قایقرانی و کشتی های کوچک و تجهیزات ماهیگیری، تفریح با آب و کشتی های تفریحی، شخصی و تجهیزات وابسته است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به شیامن جذب می کند.

مرکز شهر شیامن روی یک جزیره است که به دو قسمت هولی Huli و سمینگ Siming تقسیم شده است. بقیه چهار ناحیه شهر که از این جزیره خارج است به نامهای های کانگ Haicang ، جی می Jimei ، تانگ آن Tang'an و شیانگ آن Xiang'an نام دارند که بخوبی در نقشه زیر بخوبی نمایان است.

جاذبه های شیامن

  • قلعه هولیشان / Hulishan
  • منطقه ویژه اقتصادی جیمئی Gimei
  • معبد پوتو جنوبی South Putuo Temple
  • قلعه های اسرار آمیز تولو / Tulou Mysterious Castles

ارسال دیدگاه

Start typing and press Enter to search