جغرافیای کانمینگ

شهر کانمینگ مرکز استان یوننان یا قریانى در جنوب غربی چین و نزدیک مرزهای کشورهای جنوب شرق آسیا واقع شده است. کشورهای ویتنام ، برمه ، ... .... .... با کانمینگ فاصله کوتاهی دارند و به همین جهت تاثیر بسزایی در اقلیم و فرهنگ و اقتصاد این شهر تاثیر بسزایی دارد. کانمینگ آب و هوای مطلوب دارد، کوهها و دره های سرسبز ، دریاچه ها و رودخانه های فصلی ، جنگل های انبوه ، مزارع متنوع میوه و سبزی جات ، باغ های پر از گل زیبایی این استان را دوچندان کرده است.

yunnan_map

جمعیت کانمینگ

کانمینگ ۶۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد که ۳۵۰۰۰۰۰ نفر از آن در مناطق شهری سکونت دارند. کانمینگ از ۴ منطقه شهری و یک منطقه روستایی در لبه شمالی دریاچه دیان تشکیل شده است. اقوام هان (نژاد اصلی مردم چین)، یی، بای، هانی، جوانگ، دای، میائو و هویی در استان یوننان زندگی می‌کنند.

کانمینگ مرکز معادن مس ، آهن ، مواد گوناگون شیمیایی ، مرکز تولید ماشین آلات صنعتی ، منسوجات ، تولید کاغذ، سیمان است. وجود منابع اکسید آهن و دیگر مواد معدنی غنی این استان خاک این منطقه را به رنگ های مختلف و زیب در آورده است. وجود خاک مناسب و پر از مواد معدنی باعث زمین های حاصل خیز و مناسب کشت و کار شده است. رودخانه یانگ تسه از ارتفاعات شمال استان یوننان سرچشمه می‌گیرد.

 Kunming-Tier-2-City-2012_1

Start typing and press Enter to search