خیابان وانگ فوجینگ پکن Wangfujing

خیابان وانگ فوجینگ پکن Wangfujing

beijing-wangfujing

خیابان وانگ فوجینگ Wangfujing تنها خیابان پیاده روی و توریستی معروف شهر پکن ، در یک منطقه قدیمی مرکز شهر واقع شده است. این خیابان با قدمتی ۷۰۰ ساله در مرکز شهر و نزدیک مجموعه دیدنی میدان تیان آن من است. طول این خیابان زیبا ۸۱۰ متر با عرض ۴۰ متر است و تردد وسایل نقلیه ممنوع است و برای توریست ها قطاری تعبیه شده تا آنها را جابجا کند. خیابان وانگ فوجینگ با معماری جالب و ساختمانهای بلند قدیمی و جدید، با دکورسازی و نورپردازی خیره کننده ، همراه با جاذبه های توریستی مانند فروشگاه های متنوع و مجتمع های تجاری مدرن ، رستوران های قدیمی معروف و فست فودها ، چایخانه های سنتی ، حراجی ها و فضایی شاد و مفرح به حق یکی از جاذبه های دیدنی این شهر بزرگ است. در جای جای این خیابان نشانه هایی از تاریخ کهن چین را خواهید دید، ساختمانهایی از دوران کهن که به زیبایی و هنرمندی هرچه تمام تر نگهداری و بازسازی شده اند. مجسمه های برنزی با طراحی های کهنه و جالب یکی از نشانه های سنتی در این فضای بازسازی شده به چشم می خورد. در وانگ فوجینگ فروشگاههای متعددی از قبیل پوشاک با مارک های معروف جهان ، کیف و کفش ، انواع سوغات ، هدایا و بدلی جات و سنگ های قیمتی و تزیینی ، کتاب فروشی ، آثار هنری و تاریخی ، عتیقه فروشی ، صنایع دستی ، انواع اسباب بازی ، لوازم و لباس ورزشی ، چایی ، انواع خوراکی ، دسر ، ترشیجات ، گوشت ، نوشابه ، و ... وجود دارد.

wangfujing3

خیابان وانگ فوجینگ شلوغ ترین و محبوبترین خیابان پکن محلی است فرهنگی ، تفریحی که برای مردم شهر پکن به یک پاتوق برای خرید و گردش و پیاده روی و گذران ساعاتی مفرح ، از دوران قدیم جایگاهی ویژه داشته و دارد. کمتر گردشگری است که به این خیابان نیامده باشد. آمار ها نشان می دهد روزانه ۶۰۰ هزار نفر از این خیابان دیدن می کنند که این رقم در روزهای تعطیل یا مناسبتها به دوبرابر افزایش می یابد. با اینکه این خیابان از گذشته ای دور ( از شش سلسله امپراطوری قبل) تا بحال به یادگار مانده ولی هم اکنون با ظاهری زیبا بصورت یک خیابان مدرن جلوه گری می کند.

wangfujin1-b

در سمت غرب خیابان وانگ فوجینگ ، بازار غذا و تنقلات Wangfujing Snack Street وجود دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. در این بازار بزرگ غرفه های مواد غذایی با تنوع بسیار بالا به هر نوع ذائقه و سلیقه و ملیتی سرویس می دهند. هر چه که تا بحال دیده و یا ممکن است ندیده باشید در این غرفه های عرضه مواد خوراکی پیدا می کنید. نظر به مخاطبین بسیار مختلف این بازار از سراسر چین و دنیا ، تنوع محصولات غذایی در این خیابان بسیار بالا است. انواع گوشت ها از کباب های حلال بره و گوسفند و گاو ، جگر و دل و قلوه جوجه کباب و مرغ گرفته تا گوشت خوک ، کله پاچه خوک ، انواع کباب مار و حشرات مانند عقرب و سوسک ، رتیل و گوشت ها و غذاهای غیر حلال ، انواع ماهی ها و غذاهای دریایی و هر چه فکر کنید.

beijing-snack-stands

البته شما باید در میان غرفه های خیابان دنبال غرفه هایی باشید که آرم کلمه حلال را دارند (اگر به موضوع حلالیت غذا حساس هستید) و عباراتی از قبیل لااله الا الله و بسم الله الرحمن الرحیم دارند و مسلمانند و غذاهای حلال عرضه می کنند. اغلبشان هم کمی عربی یا ترکی و ایغوری بلدند. اینها نان و کباب دارند و شما با خیال راحت می توانید بدون اینکه پول زیادی پرداخت کنید شام میل کنید.

Beijing-Wangfujing-Snacks

در لابلای این شلوغی ، غرفه هایی انواع سبزیجات ، انواع نوشیدنی و یا انواع میوه را عرضه می کنند. انواع تکه های میوه که با یک چوب به هم وصل شده و آب نبات شیرین روی آنها آغشته شده یکی از تنقلات خوب و خوشمزه و پر طرفدار است که شما می توانید به عنوان دسر از آن استفاده کنید.

fruitkabab.13850212_std

بهترین ساعت برای رفتن به خیابان وانگ فوجینگ عصر است که خورشید کمرنگ شده و شما بعد از دیدن فروشگاهها و بازارها ، شب هم غذایی میل کرده و یک روز پرخاطره را گذرانده باشید. شبها چراغ های رنگارنگ و تابلوهای متنوع  و نورپردازی بسیار جذاب خیابان همراه با ازدحام مردم پکن ، منظره ای پر زرق و برق را برایتان به نقش می کشد.

در یک سر این خیابان ، ایستگاه مترو شهر پکن وجود دارد و شما می توانید برای تردد از مترو هم استفاده کنید.

Start typing and press Enter to search