دهکده زنان در چونگ چینگ / Chonging Women's Town

دهکده لانگ شویی هو  Long shuihu  ;i در ناحیه Shuangqiao  قرار دارد، زنان بر مردان تسلط دارند. این دهکده در شهر چونگ چینگ Chongqing در استان سیچوان Sichuan واقع در جنوب غربی چین است. در این دهکده کوچک که ۲/۳ کیلومتر مربع است مردان تحت سلطه زنان هستند و قوانین به نفع زنان است و جریمه هایی برای مردانی که از دستورات زنان سرپیچی می کنند در نظر گرفته و به اجرا در می آید. به همین منظور این دهکده به یک جاذبه گردشگری در کشور چین تبدیل شده و توریست های زیادی برای بازدید از این شهر زنان به این نقطه سفر می کنند.

women's-town

در این دهکده یک مفهوم سنتی و محلی (زنان قانون می گذارند و مردان اطاعت می کنند) استوار است. همین شعار قدیمی این روستا را زبانزد مسافران کرده و از فرصتی بسیار خوب بهره مند ساخته است. در زمانهای قدیم این منطقه رسم بر این بوده که مردها ذغال سنگ را که با دست از معادن کنده و استخراج می کردند ، دستمزدشان را آورده و به زنانشان می دادند. همین امر باعث می شود که از این موضوع برای جذب توریسم استفاده کرده و این روستا را به یک نقطه گردشگری تبدیل کنند که ظاهرا موفق شده اند.

حتی توریسم هایی که وارد این روستا می شوند سعی می کنند از قوانین این روستا اطاعت کرده فرمان همسرانشان را ببرند و زنانشان هر چه گفتند فقط بگویند ، چشم . در این جا مردان خاطی را با شلاق مجازات می کنند و قوانین در دادگاهی که توسط خود زنان اداره می شود وضع و اجرا می گردد. در این دادگاهها که زنان حاکم هستند قوانین خودشان را دارد. در این دهکده ، مردان حق رد کردن تقاضای زنان را ندارند مگر اینکه دلشان هوس شلاق کرده باشد. اگر مردی به خواسته زنان توجه نکند باید شلاق خورده و در مقابل زنان زانو بزند و عذرخواهی کند و در بعضی موارد جریمه های دیگری مانند شستن لباس ها و ظروف در رستوران و  کارهای دیگر را باید تحمل کند.

این شعار و یا بهتر بگوییم برنامه برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ توسط مردی بنام لی جیانگ انجام شد و به یک ایده تبدیل گشت. کار از جایی شروع شد که لی جیانگ به زنش قول می دهد که به همه خواسته های او احترام بگذارد. اگر چه آنموقع این کار مثل یک شوخی ساده خانوادگی بود اما باعث خلق این ایده شد و به همین ترتیب تحولی نوین برای ساخت و ساز و بازسازی این روستا رقم خورد. شعاری که مردم این روستا به آن پایبند هستند این است که زنان هرگز اشتباه نمی کنند و مردان هم هرگز نباید خواسته زنان را رد کنند.

یکی از مسئولین این روستا گفته ما می خواهیم توریست ها از این بازی فمنیستی لذت ببرند و خاطراتی خوش را برای آنها ایجاد کنیم. مردم این روستا باور دارند با این کار می توانند مبالغ زیادی را کسب کنند و این شهرک را به سبک قدیمی و سنتی بازسازی کنند. آنها گفته اند این هدف ربطی به موضوع فمنیستی ندارد و هدف اصلی آنها بازسازی منطقه و جذب توریسم است. مدیران این روستا در برنامه توسعه منطقه پیش بینی جذب ۲۰۰ میلیون یوان برای بازسازی جاده ها و ساختمانها برآورد کرده اند.

Start typing and press Enter to search