بندر چابهار ظرفیت‎های مناسبی برای حضور سرمایه‎گذاران چینی

chian-in-chabaharسفیر چین در ایران:
بندر چابهار ظرفیت‎های مناسبی برای حضور سرمایه‎گذاران چینی دارد
سفیر چین در ایران گفت: بندر چابهار دارای ظرفیت‎های مناسبی برای سرمایه‎گذاران بخش‌های خصوصی و دولتی کشور چین است و به زودی شاهد فعالیت بیشتر چین در توسعه این شهرستان خواهیم بود.
به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، سفیر کشور چین در جمهوری اسلامی ایران که با هدف بازدید از ظرفیت‎های تجاری و اقتصادی بندر چابهار به این منطقه در جنوب استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود شامگاه سه‌شنبه با معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون استاندار و فرماندار وی‍ژه شهرستان چابهار در این دیدار ضمن تقدیر از نگاه مثبت و آینده‌نگر کشور چین در خصوص سرمایه‌گذاری در کشور جمهوری اسلامی ایران، نقش کشور چین را در اقتصاد و تعادل قدرت‎های جهانی تأثیرگذار عنوان کرد و افزود: کشور چین اینک به عنوان یکی از قطب‎های تجاری و اقتصادی جهان با حضور در عرصه‎های مختلف نقشی مهم در دو بُعد سیاسی و اقتصادی جهان را ایفا کرده است.

احمدعلی موهبتی با اشاره به اینکه در حال حاضر در جهان فعلی توسعه صنعت حمل و نقل به عنوان صنعت پایه و مهم مدنظر بوده از چابهار به دلیل تنها نقطه اتصال کشورمان ایران به آبهای آزاد جهانی نام برد و خواستار توجه خاص و ویژه سرمایه‎گذاران خارجی و به خصوص کشور چین در این منطقه شد.

فرماندار ویژه چابهار همچنین در ادامه ضمن ابراز خرسندی از حضور سرمایه‎گذاران چینی در بخش‎های تولیدی آبزی‌پروری و تجارت کالا از سخت کوشی دقت و تسریع عمل تجارب خش خصوصی کشور چین در بهره‎و‎ری و بالقوه کردن فرصت‎‌های سرمایه‎گذاری این منطقه، اظهار امیدواری کرد: نظر به اینکه تولیدات کشور چین به صورت فراگیر و دارای قیمت مناسب بوده بتواند جهشی چشمگیر در توسعه بندر چابهار داشته باشند.

سفیر چین در کشورمان ضمن تقدیر از میزبانی خوب در بندر چابهار با اشاره به مواضع مشترک و هم سوی دو کشور ایران و چین در عرصه‎های بین‎المللی ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه کشور ایران ایستگاهی مهم در محور جاده ابریشم از دیرباز برای حمل و نقل تجاری بین ایران و دیگر کشورها در ۳۵ سال گذشته بوده است، بتوان با توسعه مناسبات تجاری اقتصادی بیشتر بین دو کشور تلاش‎هایی پویا در راستای رشد اقتصادی و تجاری داشت.

پانگ سن همچنین با اشاره به بازدیدهایی که از بخش‎های مختلف تجاری و اقتصادی بندر چابهار داشت، تبیین کرد: بندر چابهار دارای ظرفیت‎های مناسبی برای سرمایه‎گذاران بخش‌های خصوصی و دولتی کشور متبوعش بوده که با هماهنگی که در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت شاهد حضور بیشتر کشور چین در توسعه این خطه خواهیم بود.

Start typing and press Enter to search