دانشجوی جوان ایرانی بهترین محقق کشور چین شد

Hmidreza-Arandian

برای نخستین بار در تاریخ صد ساله دانشگاه چینگ هوا، به عنوان بهترین دانشگاه کشور چین و یکی از مراکز علمی معتبر جهانی یک دانشجو و پژوهشگر ایرانی به عنوان برترین پژوهشگر این دانشگاه برگزیده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، "حمیدرضا آرندیان"  دانشجوی دکتری رشته محیط زیست دانشگاه چینگ هوا موفق شد در رقابتی دشوار و علمی به عنوان یکی از ۱۰ دانشجوی برتر این دانشگاه برگزیده شود.

عنوان "تاپ تن" یا "ده دانشجوی برگزیده" در دانشگاه چینگ هوا هر سال پس از گذراندن موفقیت آمیز مراحل مختلف علمی و اخلاقی از سوی دانشجویان برگزیده هر گروه و سنجش علمی و عملی دانشجویان در حوزه های مختلف، به ده تن از بهترین پژوهشگران این مجموعه علمی کشور چین اطلاق می شود.

hamidreza-Arandian0

تاکنون و در تاریخ صد و چند ساله دانشگاه چینگ هوا، هیچ دانشجوی خارجی موفق به کسب عنوان ده دانشجوی برتر در این دانشگاه نشده بود که به گفته مسوولان چینی دانشگاه، ورود نام یک ایرانی به این لیست معتبر، علاوه بر آنکه موجبات شگفتی کارشناسان علمی چین را فراهم آورده رکوردی جدید در تاریخ تحصیل دانشجویان خارجی در کشور چین به شمار می آید.

عنوان "تاپ تن دانشگاه چینگ هوا" معمولا به نخبگان جوان چینی اطلاق می شود که بعدها به عنوان افراد تعیین کننده در کشور چین ضمن دریافت مسوولیت های برتر کشور، به مقامات بالای دولتی دست می یابند.

شی جین پینگ - رییس جمهوری کنونی چین که از دانش آموختگان دانشگاه چینگ هواست نیز مدتی پیش به عنوان یکی از ده دانشجوی برتر این دانشگاه معرفی شده بود.

پروفسور چن جی نینگ - رییس دانشگاه چینگ هوا در مراسمی که برای تقدیر از ده دانشجوی برتر این دانشگاه و به اشتراک گذاری تجربیاتشان با دانشجویان دیگر این مجموعه علمی چین تشکیل شده بود، تاکید کرد که دانشجویان چینگ هوا همگی شایستگی دریافت این عنوان را داشته و باید با تلاش همه جانبه علمی، خود را برای دستیابی به پست های مهم داخلی و بین المللی آماده کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه چینگ هوا در پی تربیت نسلی از "رهبران آینده" است که قابلیت ایجاد حرکت در جامعه را داشته باشند.

پژوهش های علمی مهندس حمید آرندیان، دانشمند ایرانی برگزیده به عنوان بهترین های چینگ هوا، در حال حاضر در شاخه کاتالیست ها و با تمرکز بر موضوع "کاتالیزور سه بعدی برای احتراق گاز متان جهت کنترل آلودگی هوا" تحت نظر پروفسور لی، از اساتید صاحب نام چینی در حوزه محیط زیست ادامه دارد.

از آرندیان تاکنون ده ها مقاله علمی با موضوعات محیط زیست در شاخه های تحت بررسی او در مجلات و ژورنال های معتبر علمی منتشر شده است.

Hamidreza-Aranian1

این دانشمند جوان ایرانی علاوه بر بهره گیری از بورس دولت چین به واسطه پژوهش های برتر علمی، عناوینی دیگر از جمله؛ عنوان سه دانشجوی برتر دانشکده محیط زیست چینگ هوا و چندین جایزه معتبر علمی و بین المللی از قبیل دانشمند جوان علمی در مقطع بین الملل، رتبه نخست علمی مسابقات دانشجویی در جهان را نیز در کارنامه علمی خود ثبت کرده است.

در حال حاضر در دانشگاه چینگ هوا به عنوان مهم ترین و معتبرترین دانشگاه جامع در کشور چین بیش از ۴۱ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

به گفته مقامات دانشگاه چینگ هوا، این دانشگاه با حدود ۳ هزار دانشجوی خارجی، بیشترین تعداد دانشجویان خارجیدر میان سایر دانشگاه های چینی را به خود اختصاص داده است.

Start typing and press Enter to search