شکوفایی اقتصاد چین با شبکه اینترنت ۵G

شرکت چینی هواوی یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای اینترنتی و ارتباطی در جهان است که در طول یک سال گذشته تحت‌تاثیر عوامل مختلفی همچون اتهام جاسوسی از اطلاعات کاربران آمریکایی و شنود از مقامات کاخ سفید با فشارهای مختلف و شدیدی از سوی دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و برخی دیگر از متحدانش مواجه شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از چینستان، به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که تلاش شرکت هواوی برای توسعه فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G قادر خواهد بود در مدت زمان سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ میلادی برای اقتصاد چین ۱۵.۲ تریلیون یوآن معادل ۲.۱ تریلیون دلار به ارمغان بیاورد.

بر اساس گزارش وب سایت شینهوا، وانگ ژیکین، معاون ارشد آکادمی فناوری و ارتباطات تحت نظر وزارت ICT در چین، در جریان برگزاری کنفرانس هوش مصنوعی در شانگهای ۲۰۱۹ خاطر نشان کرد که توسعه تکنولوژی های مربوط به اینترنت ۵G برای چین بسیار درآمدزا و سودآور خواهد بود و قادر است در طول مدت زمان پنج ساله منجر به رشد و شکوفایی اقتصادی صنعت فناوری و ارتباطات در این کشور شود. همچنین این می‌تواند موجب رشد صنعت اینترنت اشیا، بهداشت و درمان و همچنین فناوری و ارتباطات در چین شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

Start typing and press Enter to search