گرانترین چای های جهان

expensive-tea-darjeeling

گرانترین چای های جهان

چای نوشیدنی محبوبی‌است که در سراسر جهان به علت خواص جوان‌کننده و طعم خوب طرفداران بسیاری دارد. برآورد نوشیدن ۳ میلیارد فنجان چای در روز، این نوشیدنی را به دومین نوشیدنی محبوب جهان پس از آب تبدیل کرده‌است.

هزینه‌ای که اکثر مردم برای نوشیدن چای‌های متداول پرداخت می‌کنند در اکثر نقاط جهان معقول و پایین ‌است، اما گروهی از چای‌ها قیمت بسیار بیشتری را نسبت به ارزش معقول خود دارند.

گرانترین چای‌های جهان عبارتند از:

۱. چای دا هنگ پی‌ای: ۱.۲ میلیون دلار برای هر ۱۰۰۰ گرم
چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چای جهان است و بیش از هزار سال است که چای از این کشور به تمام گوشه‌های جهان سفر می‌کند.
چای دا هنگ پی‌ای که لقب شاه چای‌های چین را به خود گرفته است، یکی از بزرگترین رازهای سلسله مینگ محسوب می‌شود که به اعتقاد مردم، مادر امپراتور سلسله مینگ توسط این چای مرموز از یک بیماری کشنده و بسیارسخت نجات پیدا کرد.
امپراتور مردان خود را برای پیگیری ریشه‌های این چای فرستاد و چهار بوته آن را بر بالای یک سنگ در کوه مویی پیدا کرد که سه تا از آن‌ها تاکنون باقی مانده‌است.
این چای واقعا افسانه‌ای، دارای خواص دارویی‌است و از گنجینه‌های ملی چین به حساب می‌آید.
این چای کمیاب، به قیمت ۱.۲ میلیون دلار برای هر ۱۰۰۰ گرم به فروش می رسد.

Da_Hong_Pao_Oolong_tea

۲. چای کیسه‌ای الماس‌دار پی‌جی: ۱۵۰۰۰ دلار برای هر چای کیسه‌ای
در سال ۲۰۰۵ و به مناسبت ۷۵‌امین سالگرد شرکت " PG Tips" این شرکت معروف انگلیسی، چای کیسه‌ای الماس خود را به قیمت ۱۵۰۰۰ دلار رونمایی کرد.
هر کدام از چای‌های کیسه‌ای فوق‌العاده گران‌قیمت پی‌جی، شامل ۲۸۰ الماس با کیفیت می‌باشد و با چای امپراتور نقره‌ای این شرکت که گران‌قیمت‌ترین چای دارجلینگ جهان است، پرشده‌است.

PG-tee

۳. چای کود پاندا: ۷۰۰۰۰ دلار برای هر ۱۰۰۰ گرم
راز این چای عجیب، به دست آمدن از مدفوع پاندا است.
پانداها بامبو‌های وحشی را خورده و تنها ۳۰ درصد مواد مغذی آن را جذب می‌کنند.این بدین معنی است که ۷۰ درصد بقیه از طریق مدفوع از بدن این جانداران دفع می‌شود.
مدفوع این حیوان برای بارور کردن درخت چای استفاده می‌شود.
این کار از زمانی آغاز شد که یک کارآفرین چینی تصمیم به پرورش چای در کوه‌های یوآن در سیچوان گرفت و از مدفوع پاندا برای باروری بیشتر چای‌های خود استفاده کرد.
او به زودی متوجه شد که مردم عطر این چای را دوست داشته و حتی حاضرند مبالغ زیادی را برای این چای پرداخت کنند.
پانداها گنج‌های ملی چین هستند و از آن‌ها در تهیه این چای عجیب استفاده می‌شود که هر ۵۰۰ گرم آن به قیمت ۳۵۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد.
نوشیدن هر فنجان این چای نیز ۲۰۰ دلار هزینه دارد.

panda-tea-china

Start typing and press Enter to search