اطلاعات تیانجین / Tianjin information

شهر تیانجین یکی از کلان شهرهای شمالی کشور چین است که بین استان هابی و شهر پکن قرار دراد و از شرق با خلیج بوهای در بخشی از دریای زرد احاطه شده است.

تیانجین به عنوان یک شهر دو هسته ای شناخته می شود. به این معنا که که به دو قسمت قدیمی و منطقه جدید بینهای تقسیم می شود. . منطقه جدید بینهای به عنوان قطب رشد جدیدی در چین شناخته می شود، به طوریکه از پایان سال ۲۰۱۰ ۲۸۵ شرکت سرمایه گذاری خارجی شعبه ای از شرکت های خود در منطقه بینهای تاسیس کردند.

ویژگی های شهری تیانجین

تیانجین با جمعیت ۱۴۱۳۱۵۰۰ نفر، ششمین منطقه پرجمعیت چین است و از نظر مساحت با مقدار ۱۱۷۶۰ کیلومترمربع پس از پکن، شانگهای، ووهان و گوانگژو پنجمین در چین شناخته می شود. این شهر دارای مراکز دانشگاهی و آموزشی متعدد، مراکز خرید بزرگ، مناطق کسب و کار و تجاری شلوغ، خدمات شهری و مترو و حمل نقل مناسب شهری، خدمات بانکی و اینترنت ۲۴ ساعته، مناطق تفریحی و گردشگری و اقامتی است.


آب و هوای تیانجین شبیه آب و هوای قاره ای است و اندکی از همسایه خود یعنی پکن گرم تر است. آب و هوای این منطقه بین -۲۲٫۹ درجه سانتی گراد تا ۴۰٫۵ درجه سانتی گراد در فصول مختلف سال متغییر است. اما معمولا متوسز دمی بالا و پایین آن ۲ و -۷٫۴ درجه سانتی گراد است. برای بازدید از این شهر دو فصل بها و پاییز توصیه می شود.
در سال های اخیر توجه توریست ها و بازدیدکنندگان به دلیل مناطق و بناهای تاریخی بی نظیر این شهر و سایر چشم اندازهای طبیعی و بسیار سرسبز و زیبای آن  افزایش چشمگیر داشته است.

Start typing and press Enter to search