اطلاعات ووهان / Wuhan information

ووهان Wuhan مرکز استان هوبئی Hubai پر جمعیت ترین شهر مرکزی چین است. یک کلان شهر مدرن با امکانات وسیع و نامحدود واقع در قلب چین است. ووهان شهر پر انرژی ، مرکز تجاری و مالی ، مرکز علوم و شرکت های بین المللی چین است. ووهان با داشتن موسسات آموزشی و علمی و تکنولوژیکی مانند شهرهای لیزری ، دانشگاه بزرگ ووهان ، مراکز تحقیقاتی  یک شهر فکری در چین است.

Wuhan_from_Yellow_Tower

ووهان در تقاطع مرکزی چین و مرکز حمل و نقل هوایی ، راه آهن و ترافیک کشتی هاست. فاصله این شهر با شهر های بزرگی مانند پکن و شانگهای و گوانجو تقریبا یکی است. رودخانه غول پیکر یاگ تسه سومین رودخانه جهان از این شهر می گذرد. سه شهر بزرگ دیگر استان هوبئی ، هانکو Hankou ، ووچانگ Wuchang ، هانیانگ Hanyang در نزدیکی ووهان منطقه ای بزرگ و تاریخی و استراتژیک مرکزی چین را تشکیل می دهند. ووهان بین نه استان مهم چین نقش مهمی در زمینه حمل و نقل و ارتباطات ایفا می کند به همین دلیل به شیکاگوی چین معروف است. دولت چین شهر ووهان را به عنوان مرکز سیاسی ، اقتصادی ، مالی ، فرهنگی و آموزشی ، حمل و نقل مرکزی چین به رسمیت می شناسد. جمعیت این شهر بزرگ حدود ۱۱ میلیون نفر است که نزدیک ۷ میلیون نفر از آنها در مناطق شهری زندگی می کنند.

city-view-wuhan

دریاچه شرقی با مساحتی برابر با ۳۳ کیلومتر مربع, که بزرگترین دریاچه شهری در چین می با شد؛ یکی از جاذبه های توریستی این شهر است.

شهر ووهان در زمینه های صنعتی پیشرفت های شایان توجهی داشته است. منطقه دونگ هو Donghu شهرک پیشرو و توسعه یافته در زمینه های فن آوری است. صنایع ارتباطات ، صنایع الکارونیک ، صنایع اپتیک ، ساخت تجهیزات هسته ای ، و بزرگترین مرکز تولید محصولات کابل نوری چین ، بزرگترین موسسه و مژوهشکده پست و مخابرات ، بزرگترین مرکز مطالعات لیزر چین و بزرگترین مرکز تحقیقات و پژوهش فن آوری هخای نوین چین در این منطقه قرار دارد.

شهر ووهان سه مرکز مهم علمی ، آموزشی و دانشگاهی چین ، بیشترین تعداد  دانشجوی ثبت نام شده در جهان را دارد. این شهر با داشتن ۸۵ موسسه آموزش عالی و دانشگاه علم و صنعت ووهان ، دانشگاه عالی ووهان ، دانگاه فن آوری ووهان و دانشگاه علوم ووهان رتبه سوم در آموزش چین را دارد. سه منطقه ملی توسعه ، چهار پارک علمی و تکنولوژیکی ، فن آوری ، بیش از ۳۵۰ موسسه تحقیقاتی و ۱۴۷۰ شرکت فن آوری و بیش از ۴۰۰۰۰۰ نفر تکنسین و کارشناس از توانایی های علمی این شهر ، نشان از رشد سرمایه گذاری های متعدد و زیر ساخت های علمی این شهر است.

yangtze-river-wuhan-city-china

شهر ووهان با ۲۳ شهر بزرگ دنیا عقد خواهر خواندگی دارد و در سال هیئت های علمی و فرهنگی هر دو شهر با هم تبادل اطلاعات و رفت و آمد می کنند. شهر ووهان چین در سال ۲۰۰۹ با شهر تبریز ایران قرارداد خواهرخواندگی امضا کرده است.

مراکز دیدنی و گردشگری ووهان

  • برج جرثقیل زرد Yellow Crane Tower
  • یادبود قیام ووچانگ Wuchang
  • موزه استان هوبئی ووهان Bianzhong
  • دریاچه شرقی
  • کشتی جنگی شرکت زونگ شان Zhongshan
  • اولین پل رودخانه یانگ تسه چین
  • ایستگاه جدید ره آهن سریع السیر ووهان
  • شهر جدید نمایشگاهی ووهان
  • خیابان جیکینگ  Jiqing

Start typing and press Enter to search