اطلاعات ووهان / Wuhan information

ووهان Wuhan مرکز استان هوبئی Hubai پر جمعیت ترین شهر مرکزی چین است. یک کلان شهر مدرن با امکانات وسیع و نامحدود واقع در قلب چین. ووهان به عنوان یک شهر پر انرژی، مرکز تجاری و مالی و مرکز علوم و شرکت های بین المللی چین است. این شهر با داشتن موسسات آموزشی و علمی و تکنولوژیک مانند شهرهای لیزری، دانشگاه بزرگ ووهان و مراکز تحقیقاتی به عنوان یک شهر فکری در چین است.

Wuhan_from_Yellow_Tower

ووهان در تقاطع مرکزی چین و مرکز حمل و نقل هوایی ، راه آهن و ترافیک کشتی هاست. فاصله این شهر با شهر های بزرگی مانند پکن و شانگهای و گوانجو تقریبا یکی است. رودخانه غول پیکر یاگ تسه سومین رودخانه جهان از این شهر می گذرد. سه شهر بزرگ دیگر استان هوبئی ، هانکو Hankou ، ووچانگ Wuchang ، هانیانگ Hanyang در نزدیکی ووهان منطقه ای بزرگ و تاریخی و استراتژیک مرکزی چین را تشکیل می دهند. ووهان بین نه استان مهم چین نقش مهمی در زمینه حمل و نقل و ارتباطات ایفا می کند به همین دلیل به شیکاگوی چین معروف است. دولت چین شهر ووهان را به عنوان مرکز سیاسی ، اقتصادی ، مالی ، فرهنگی و آموزشی ، حمل و نقل مرکزی چین به رسمیت می شناسد. جمعیت این شهر بزرگ حدود ۱۱ میلیون نفر است که نزدیک ۷ میلیون نفر از آنها در مناطق شهری زندگی می کنند.

city-view-wuhan

رشد صنعت

این شهر در زمینه های صنعتی پیشرفت های شایان توجهی داشته است. منطقه دونگ هو Donghu شهرک پیشرو و توسعه یافته در زمینه های فن آوری است. صنایع ارتباطات، صنایع الکترونیک، صنایع اپتیک، ساخت تجهیزات هسته ای، بزرگترین مرکز تولید محصولات کابل نوری چین، بزرگترین موسسه و پژوهشکده پست و مخابرات، بزرگترین مرکز مطالعات لیزر و بزرگترین مرکز تحقیقات و پژوهش فن آوری های نوین چین در این منطقه قرار دارد.

مراکز علمی

شهر ووهان با سه مرکز مهم علمی ، آموزشی و دانشگاهی چین ، بیشترین تعداد  دانشجوی ثبت نام شده در جهان را دارد. این شهر با داشتن ۸۵ موسسه آموزش عالی و دانشگاه علم و صنعت ووهان ، دانشگاه عالی ووهان ، دانشگاه فن آوری ووهان و دانشگاه علوم ووهان رتبه سوم در آموزش چین را دارد. سه منطقه ملی توسعه، چهار پارک علمی و فن آوری، بیش از ۳۵۰ موسسه تحقیقاتی و ۱۴۷۰ شرکت فناوری و بیش از ۴۰۰۰۰۰ نفر تکنسین و کارشناس، نشان از رشد سرمایه گذاری های متعدد و زیر ساخت های علمی این شهر است.

yangtze-river-wuhan-city-china

شهر ووهان با ۲۳ شهر بزرگ دنیا عقد خواهر خواندگی دارد و در سال هیئت های علمی و فرهنگی ووهان با این شهرها با هم تبادل اطلاعات و رفت و آمد می کنند. شهر ووهان چین در سال ۲۰۰۹ با شهر تبریز ایران قرارداد خواهرخواندگی امضا کرده است.

مراکز دیدنی و گردشگری ووهان

  • برج جرثقیل زرد Yellow Crane Tower
  • یادبود قیام ووچانگ Wuchang
  • موزه استان هوبئی ووهان Bianzhong
  • دریاچه شرقی
  • کشتی جنگی شرکت زونگ شان Zhongshan
  • اولین پل رودخانه یانگ تسه چین
  • ایستگاه جدید راه آهن سریع السیر ووهان
  • شهر جدید نمایشگاهی ووهان
  • خیابان جیکینگ  Jiqing

Start typing and press Enter to search