برج رودخانه مروارید گوانگجو / Guangzhou Pearl River Tower

برج رودخانه مروارید Pearl River Tower از ساختمانهای اداری بلند شهر گوانگجو است که در منطقه معروف تیان هه Tianhe واقع شده است. این ساختمان با ارتفاع ۳۱۰ متر در سال ۲۰۱۱ به بهره برداری رسید. این ساختمان عظیم در وسط شهر و در یک منطقه جدید کنار رودخانه (شهرک جدید ژوجیانگ Zhujiang new town) واقع شده و از اکثر مناطق شهر خود نمایی می کند.

Pearl-River-Tover-Guangzhou5

سازه برج رودخانه مروارید

برج رودخانه مروارید بگونه طراحی و ساخته شده است که می تواند با تکنولوژی های پاک انرژی مصرفی خود را از منابع طبیعی تامین کند.  این برج ۷۱ طبقه مجهز به توربین های بادی و کوره های خورشیدی و سلولهای فتوولتائیک و سقف های خنک کننده و سامانه تولید برق از طریق انرژی خورشیدی و باد است.

Pearl-River-Tover-Guangzhou1

در طراحی ساختمان برج رودخانه مروارید ، سامانه ها طوری کار گذاشته شده اند که با عبور باد در ارتفاع ، توربین ها به حرکت افتاده و تولید برق می کنند. این سامانه ها در ظاهر ساختمان نه تنها مشاهده نمی شوند که به زیبایی نمای ساختمان افزوده اند. برای اجرای این پروژه از پیچیده ترین فن آوری های روز دنیا استفاده شده که قبلا در جایی استفاده نشده بودند.

Pearl-River-Tover-Guangzhou4

برای اجرا و ساخت این ساختمان منحصر بفرد تعداد زیادی طراح، کارشناسان خبره، مهندسین معماری و تاسیسات ، افراد زبده و باتجربه استفاده شده است. طراحان و سازندگان این ساختمان زیبا جوایز بین المللی را با اجرای این پروژه از آن خود کرده اند و مقالات علمی و پژوهشی زیادی در این خصوص نوشته و ارائه شده است. برج رودخانه مروارید شصت و پنچمین ساختمان بلند دنیا ، سی سومین در آسیا ، بیست و هفتمین در چین و پنجمین ساختمان بلند شهر گوانگجو است.

Pearl-River-Tover-Guangzhou2

برج رودخانه مروارید گوانگجو ۷۱ طبقه دارد با ۵ طبقه زیرزمین و ۲۱ آسانسور که با سرعت ۹ متر بر ثانیه ساکنان را در طبقات جابجا می کنند. مالک این ساختمان شرکت ملی دخانیات چین است ولی یکی از بهترین ساختمانهای سازگار با محیط زیست جهان است.

Start typing and press Enter to search