جهان اقیانوس گوانگجو / Guangzhou Ocean World

از جمله دیدنی­های شهر گوانگجو، بخشی از باغ وحش آن به شکل آکواریومی بزرگ و منحصر به فرد به نام اقیانوس جهان است. این آکواریوم که در واقع یک دنیای زیر آب است در سال ۱۹۹۷ ساخته و افتتاح شد. در فضای ۱۳۰۰۰ متر مربع این آکواریوم، بیش از ۲۰۰ نوع ماهی و گونه­های مختلف حیوانات دریایی نگهداری و به نمایش گذاشته می­شوند. این محیط علاوه بر نمایش ماهی­ها و حیوانات مختلف دریایی یک مرکز تحقیقاتی، آموزشی و علمی است.

نمایشگاه­های آکواریوم

در این نمایشگاه، بازدیدکنندگان از طریق یک تونل با آسانسور وارد سالن نمایشگاه می­شوند. علاوه بر این تونل که بازدیدکنندگان را از وسط آب عبور می­دهد، تونلی در زیر اقیانوس طراحی شده که بازدیدکنندگان می­توانند اعماق شگفت­انگیز آب را مشاهده کنند و از دیدن ماهی­های رنگارنگی که در بیشه­های مرجانی شنا می­کنند و سایر موجودات دریایی و لمس و مشاهده تغذیه آنها از نزدیک، لذت ببرند.

در مسیر خروج از تونل، بازدید­کنندگان می­توانند یک ستون شیشه­ای دو طبقه، پر از جلبک­ها را ببینید. جلبک­های دریایی غول پیکر به طوری طبیعی ظاهر می­شوند و ماهی آزادانه در میان آن­ها شنا می­کنند. از دیگر جاذبه­های این آکواریوم "چشم انداز عمیق دریا" است. آب ۱۰ متر عمق دارد و حجم آن به ۱۱۰۰ متر مکعب می­رسد (حدود ۳۸/۸۴۶  فوت مکعب). این آکواریوم یک نمایش سیار از دنیای واقعی دریایی است. مرجان­های متنوع، زیبایی و ظرافت خود را به نمایش می­گذارند در حالی که در میان آنها انواع ماهی­ها با یکدیگر بازی می­کنند. همچنین ۸ صفحه نمایش دیگر وجود دارد که بازگوکننده­ی داستان­هایی است که در دنیای زیرزمینی دریایی اتفاق می­افتند. نمایشگاه­های کوچکتری هم از موجودات مینیاتوری نادر وجود دارد.

بخشی دیگر از این آکواریوم، استوانه آب هجده متری مرجان­های استوایی است. سالن کوسه­ها و سرزمین شیرهای دریایی مجموعه­ای را در کنار هم به وجود آورده که همانند یک نمایشگاه دریایی است. سواحل سنگی، جنگل­های بارانی  استوایی، تئاتر اقیانوس و سالن آموزش نیز از دیگر جاذبه­های اقیانوس جهان گوانگجو هستند. کوسه­ها، پنگوئن­ها، خوک­های آبی، لاک پشت­ها و شیرهای دریایی در نواحی خاصی از این اقیانوس زندگی می کنند. بازدیدکنندگان ممکن است صحنه­هایی از شکار کوسه­ها، و شنا کردن خوک­های آبی در این سالن نمایشگاه مشاهده کنند.

علاوه بر این، بازدیدکنندگان می­توانند با پوشیدن لباس غواصی و همراه با مربیان دارای گواهینامه­ی کنفدراسیون جهانی فعالیت­های زیر آب (CMAS) در آب با کوسه­ها و لاک پشت­های آموزش دیده، شنا کنند. این فعالیت­ها سرگرم­کننده، هیجان­انگیز و در عین حال بی­خطر هستند.

علاوه بر اینها، اقیانوس جهان گوانگجو نمایش­های فوق­العاده­ای از نمایش پری دریایی، رقص با کوسه­ها و اجراء قواصی ارائه می­دهد.

Start typing and press Enter to search