منطقه مسلمانان شیان / Xian Hui Minjie Muslim Street

xian-muslim-1-entrance-to-beiyuan-men-islamic-street

منطقه مسلمانان شیان در شمال غرب شهر واقع شده است. منطقه ای توریستی و زیبا با مردمی مسلمان از نوادگان قدیمی مسلمان شهر که وجودشان به این شهر رونقی بیش از پیش داده است. طبق آمار بیش از ۲۰۰۰۰ مسلمان در شهر شیان زندگی می کنند که هنوز فرهنگ و سنتهای دینی خود را حفظ کرده اند. مسجد جامع شهر شیان که از شهرت و محبوبیتی بین مسلمانان برخوردار است در این منطقه قرار دارد و مرکز آموزش و تبلیغ دین اسلام و محل برگزاری مراسم ها و گردهمایی های مسلمانان شهر است.

Xi'an - Muslim Quarter

در این منطقه مسلمان نشین مردان کلاه عرقچین برسر دارند و زنان با روسری و یا مغنعه حجاب خود را حفظ می کنند و همه چیز با دیگر مناطق چین متفاوت است. احساس راحتی دارید و ارتباط خوبی با این مردم آشنا می توانید برقرار کنید.

Beiyuanmen Muslim Market2

بازار معروف بی یوان من Beiyuanmen که در شمال برج طبل شهر واقع شده است بازار مسلمانان است. این بازار معروف ۵۰۰ متر طول دارد و محل عرضه و فروش محصولات غذایی حلال و سوغات مخصوص مسلمانان این شهر است. اکثر فروشندگان و صاحبان مغازه های این بازار مسلمان هستند. این بازار سنگفرش قدیمی یکی از محلات معروف شهر شیان است که سابقه طولانی در چین باستان دارد. گفته شده است این منطقه محل استقرار نمایندگان دیپلمات خارجی و تجار بزرگ کالا و بازرگانان مسلمان دیگر کشورها بوده است که با هم ازدواج کرده و جمعیت آنها افزایش پیدا کرده است. اکثر جمعیت این محله ها نوادگان همان تجار و بازرگانان مسلمان هستند که هنوز پیروان دین اسلام اند و سنت های خود را حفظ کرده و در حال افزایش هستند.

Beiyuanmen Muslim Market3

در منطقه مسلمانان شیان اصلا نگران غذا ، نوشابه و تنقلات نباشید. نان و کباب و یا آبگوشت گوسفند یکی از معروف ترین غذاهای خوشمزه و پرطرفدار شیان است. گوشت مصرف شده در همه رستوران های این منطقه گوشت بره، بز یا گاو است. بوی نان و کباب تمام فضای این محله را پر کرده و ذائقه هر مسلمانی را تحریک می کند.

Moslim Food in Xi'an

کیک خرمالو یکی دیگر از محصولات مسلمانان شیان است، این کیک خوشمزه میوه ای از خرمالوی شیرین منطقه با مواد مغزی دیگر پخته می شود و طعم و عطر و بوی دلپذیری دارد. تنقلات و خشکبار منطقه مسلمانان شیان در تمام شهرهای چین توسط مسلمانان عرضه می شود و شناخته شده است. در هر جای چین که باشید و در هر محله و بازاری از شهر های چین می توانید فروشندگان عرقچین به سر مسلمان را ببینید که محصولات حلال و انواع خشکبار و سوغات را عرضه می کنند.

xian_muslim_street

Start typing and press Enter to search