پارک کوهستانی تیان شان ارومچی / Urumqi Tianshan Park

Tianshan Lake

پارک کوهستانی تیان شان در منطقه حفاظت شده در ۸۰ کیلومتری ارومچی واقع شده است. به گردشگران و مسافران پیشنهاد می کنیم یک روز را به این برنامه جذاب و دیدنی اختصاص دهند و ببینند دولت محلی چین یک منطقه دور افتاده کوهستانی را به چه شکلی به یک جاذبه پر بیننده تبدیل کرده است. با هر وسیله ای که به ورودی پار می رسید باید وسیله خود را در پارکینگ مجموعه بگذارید و بعاز تهیه بلیط ورودی و رد شدن از گیت ها با اتوبوس ها رایگان و مجهز پارک که هر کدام یک راهنما هم دارد به دیدن این پارک کوهستانی در طبیعت بکر بپردازید. اتوبوس ها از جاده پر پیچ و خم و طبیعت زیبای کوهستان شما را در ایستگاه آخر که دریاچه تیان شان است پیاده خواهند کرد. در راه از چشم اندازهای مختلفی عبور می کنید و در راه چادر و دهکده های قزاق و چادرهای ستنی و گله های اسب را می بینید. بهتر است در راه بازگشت از این دهکده های کوچک بازدید کنید و از محل زندگی و چادرها و آداب و رسوم قزاق ها دیدن کرده با آنها عکس بگیرید و از پذیرایی چایی و شیر و تنقلات و یا آب گوشت و ... بهره مند بشوید.

tianshan-park-2

در پارک کوهستانی با هر توانایی و سلیقه ای که دارید انتخاب با شماست که چه دوست دارید. می توانید بخشی از راه را پیاده روی و یا کوهنوردی کنید، و یا اگر علاقه مند هستید سوار تله کابین شوید، از موزه جانور شناسی ، معبد مادر ملکه و مراکز دیدنی دیگر دیدن کنید.

در بالای کوه و ایستگاه آخر به دریاچه ای با آبی ذلال و سرد می رسید که میان دره انبوه از درختان کاج و صنوبر احاطه شده. می توانید از فضای خنک و فرح بخش بالای کوه لذت برده و سوار قایق بشوید. کنار دریاچه بازارچه صنایع دستی و سوغات و رستوران های اسلامی با نان و کباب خوشمزه وجود دارد.

در برگشت در هر ایستگاهی می توانید پیاده شوید و بعد گذراندن مدتی گردش و تفریح و عکاسی دوباره با اتوبوس بعدی به نقطه شروع برگردید. برای ماندن در پارک برای شبها می توانید از چادرهای قزاق ها و تا محل های استراحت استفاده کنید و ایام بیادماندنی را برای خودتان ثبت کنید.

Start typing and press Enter to search