مرتفع ترین پل شیشه ای دنیا در چین

یکی از جاذبه­ های کشور چین پل شیشه ­ای شفافی به طول ۴۳۰ متر و عرض ۸/۱ متر است که میان دو قله سنگی و در عرض دره­ای عمیق واقع در پاک جنگلی ملی، در شهر ژانگجیاجی چین قرار دارد. این راهروی شیشه­ای در کنار کوه یونتای احداث شده و برای ساخت آن ۴/۳ میلیارد دلار هزینه شده است.

این پل حدود ۴۰۰ متر بالاتر از کف دره واقع شده و گفته می­شود در هر بار، ظرفیت جا دادن ۸۰۰ نفر را دارد. کف این پل شفاف با سه طبقه شیشه ساخته شده است که قله­های دو کوه بر فراز دره کانیون را به هم متصل می­سازد. این پل که توسط هایم دوتان طراحی شده، بزرگ ترین و طولانی ترین پل پیاده­روی شیشه­ای در جهان است. نود و نه پنل­ شیشه­ای چند لایه  که در مسیر این پل قرار دارد، به بازدیدکنندگان چشم­انداز زیبایی از دره عمیق کانیون ارائه می­دهد و بازدیدکنندگان می­توانند زیر پای خود را مشاهده کنند. همچنین تیرهای فولادی نامرئی که دوتان برای ساخت این پل استفاده کرده است، از صفحات شیشه­ای سازه پشتیبانی می کنند. به گفته سازنده، این پل به گونه­ای طراحی شده که نامرئی به نظر برسد و رنگ سفید آن باعث شده که در ابرها تا حد ممکن ناپدید ­شود.

این سازه، قله های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل می­کند. همچنین نوعی طناب فنردار برای علاقه­ مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار دارد که مرتفع ترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین خواهد بود. این طناب حدود ۶۰ متر بلندتر از مرتفع ترین طناب فنردار موجود است. مرتفع ترین طناب فنردار کنونی دنیا بر روی برج ماکائو در چین قرار گرفته و ۲۳۳ متر ارتفاع دارد.

این پل در حال حاضر به عنوان یک جاذبه بسیار جذاب گردشگری، محل برگزاری رویدادهای خاصی، مانند اجرای مراسم های مدلینگ، است.

در این پل، که سازنده، آن را "پل قلب­های شجاع" نامگذاری کرده است، می­توان مانند یک پرنده که بال آن گسترده است، طبیعت پاک را در حال معلق بودن بین آسمان و زمین تجربه کرد.

Start typing and press Enter to search