آسیب‌پذیری اقتصاد آمریکا در سال جدید

Economic control

بر اساس گزارش منتشر شده چین در سال ۲۰۱۶، پیشران اقتصاد جهانی خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود علیرغم کاهش رشد اقتصادی در اقتصاد‌های نوظهور رشد اقتصادی این کشور تثبیت شود.

گزارش کارشناسان راهبردی تأکید می‌کند که در سال آینده آمریکا در ۴ مرحله نرخ بهره در این کشور را افزایش خواهد داد که در برابر نوسانات بازارهای مالی جهانی سرعت بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخ بهره در این کشور بالا خواهد بود.

کارشناسان امور راهبردی:
آسیب‌پذیری اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۶ تشدید می‌شود
بنا به پیش‌‌بینی کارشناسان امور راهبردی این احتمال وجود دارد که ۲ تا ۳ سال آینده آمریکا باردیگر وارد رکود خواهد شد و در سال ۲۰۱۶ اقتصاد این کشور با بحران‌های متعدد روبه‌رو می‌شود.

به نقل از اسپوتنیک، بنا به گفته یکی از تحلیل‌گران موسسه جی‌پی‌مورگان آمریکا احتمال کاهش رشد اقتصادی آمریکا در سال‌های آینده به شدت افزایش یافته و به ۷۵ درصد رسیده است.

کارشناسان امور راهبردی در گزارشی موسوم به "آیا اقتصاد امن است"، اعلام کرده‌اند که این احتمال وجود دارد که آمریکا طی ۲ تا ۳ سال آینده مجدداً‌ وارد رکود شود.

این گزارش می‌افزاید که واشنگتن در سال ۲۰۱۶ باید با چندین بحران اقتصادی دست و پنجه نرم کند که این امر آسیب‌پذیری اقتصادی این کشور را تشدید خواهد کرد.

این گزارش می‌افزاید که اگر چه بهبود اوضاع اقتصادی در‌ آمریکا افت شدیدی را همانند سال‌های گذشته در این کشور تجربه نخواهد کرد، اما بحران در بازار اشتغال این کشور در کنار کاهش تولید و همچنین محدود شدن قدرت این کشور در قیمت‌گذاری‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور آسیب‌پذیرتر خواهد شد.

در حال حاضر بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶ رشد ۲٫۶ درصدی را تجربه خواهد کرد.

از خبرگزاری فارس

Start typing and press Enter to search