رشد اقتصاد چین کند می شود

bulb-china
به نقل از آکادمی علوم چین - (CAS) پیش بینی کرد: رشد اقتصادی این کشور در سال جدید بیش ازپیش رو به کندی رود که بدین ترتیب، کندترین رشد اقتصادی چین طی ۲۵ سال گذشته رقم خواهد خورد .
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، آکادمی علوم چین (CAS) پیش بینی کرد: در سال جاری، رشد اقتصادی بیش از پیش کند
شده و به ۶٫۷ درصد خواهد رسید که این کندترین روند رشد اقتصادی چین از سال ۱۹۹۱ میلادی تاکنون محسوب می شود. بنابر اعلام CAS ، رشد اقتصادی چین، متاثر از تولید بی رویه و کندی صادرات، تضعیف شده است . به گزارش روزنامه چاینادیلی، تولید ناخالص داخلی سالانه چین در سال ۲۰۱۵ ، احتمالا ۶٫۹ درصد خواهد بود درحالیکه این رقم
در سال ۲۰۱۴ میلادی، ۷٫۴ درصد اعلام شده بود . آکادمی علوم چین در گزارش خود تاکید کرده: احتمال اینکه سه نیروی اصلی رشد اقتصاد چین یعنی مصرف، سرمایه گذاری و صادرات، که تحت تاثیر فشارهای رو به پایین اقتصادی قرار دارند، به پایین ترین سطح خود برسند، کم است . این مساله نشان می دهد که بیشترین حمایت از دومین اقتصاد قدرتمند جهان، مصرف داخلی در ماه های پیش رو خواهد بود که ۴ درصد از رشد اقتصادی این کشور را به خود اختصاص می دهد. این رقم برای سرمایه گذاری ۲٫۶ و برای صادرات ۰٫۱ درصد خواهد بود . « استاد آکادمی ریاضیات و علوم سیستمی که زیر نظر ،» چن شیکانگ CAS فعالیت می کند، می گوید: محرک های پولی برای این عوامل پیش راننده اقتصاد چین یا بخش تقاضا، برای افزایش ثبات کفایت نمی کنند زیرا مشکلی جدی به نام تولید بی رویه و تامین « بیش از تقاضا این محرک ها را خنثی می کند. بنابراین، سیاست های دولت، روی اصلاحات ساختاری در بخش » متمرکز خواهد شد . این گزارش همچنین نرخ خرده فروشی سالانه چین را برای سال جاری ۱۰٫۵ درصد پیش بینی کرد که نسبت به نرخ ۱۰٫۷ درصدی در سال ۲۰۱۵ ، کاهش ۰٫۵ درصدی را نشان می دهد. همچنین، نرخ سرمایه گذاری دارایی های ثابت، همچنان بدون تغییر حدود۱۰ درصد خواهد بود. در همین حال، انتظار می رود میزان صادرات این کشور در سال جاری پس از کاهش ۱٫۸ درصدی در سال گذشته، با رشد ۳٫۹ درصدی روبرو شود . این گزارش درحالی منتشر می شود که گزارش رسمی اداره ملی آمار چین از تولید ناخالص داخلی و سایر شاخص های مهم اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۵ ، دو هفته دیگر منتشر خواهد شد .

Start typing and press Enter to search