بازار کینگ پینگ گوانگجو / Guangzhou Qingping Market

بازار کینگپینگ (به معنی بازار صلح آمیز)، در تقاطع خیابان کینگپینگ و خیابان تیون در امتداد رودخانه مروارید و درست در شمال جزیره شامیان واقع شده و در سال ۱۹۷۹ ساخته شده است. بازار کینگپینگ در گوانگجو، یک بازار ترکیبی است که محصولات مکمل کشاورزی و همچنین داروهای گیاهی چینی را عرضه می کند. این بازار با مساحت ۱۱۲۰۰ متر مربع  و بیش از ۱۲۰۰ غرفه، یک بازار بزرگ و متنوع است. بیش از ۶۰۰ نوع گوشت، تخم مرغ و سبزیجات، غذاهای دریایی، داروهای گیاهی چینی، میوه های خشک، گل ها، پرندگان و ماهی ها در این بازار فروخته می شود. مقامات دولتی بیش از ۴۰ کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن و دیگر کشورها از آن بازدید کرده اند. همه این دیدارها بسیار لذت بخش بود! در این بازار بازدیدکنندگان می توانند انواع محصولات جانبی کشاورزی را خریداری کنند، زندگی محلی گرم را تجربه کنند و راه های تجارت سنتی متمدن را تجربه کنند.

بازار کینگپینگ شامل بازارهای زیادی است. بازار محصولات تکمیلی کشاورزی، بازار داروهای گیاهی چینی و بازار محصولات آبزیان، سه بازار اصلی در کنار یکدیگر هستند.

بازار محصولات مکمل کشاورزی

تا زمانی که قوانین و سیاست ها اجازه می دهد کالاهای حاشیه ای فراوانی در این بازار به فروش می رسند، از جمله پرندگان، گیاهان، آبزیان، میوه ها، انواع حیوانات اهلی و خانگی، و غیره. در این بازار نه تنها کالاهای جمع آوری شده از مناطق روستایی گوانگجو، به فروش می رسد بلکه کالاهایی از ۱۸ استان و ۳۰ شهر دیگر، شامل پوشاک از استان های شمال غربی؛ آبزیان وحشی (ماهی، لاک پشت، ماهی خام، قورباغه، لاک پشت و غیره) از هونان و هوبئی؛ گریپ فروت از استان گوانکسی؛ تنباکو از جیانکسی و هونان؛ و غذاهای دریایی از ژانجیانگ و شانتو و غیره وجود دارد.

بازار گیاهان دارویی چینی

بازار گیاهان دارویی کینگپینگ، یکی از ۱۷ بازار گیاهان دارویی چینی است که در سال ۱۹۹۶ توسط دولت تایید شد، و تنها مکان تجارت قانونی داروهای گیاهی چین در گوانگجو و تنها بازار داروهای گیاهی چینی در مرکز چین است. این بازار نخستین بازار مجاز برای تجارت پنج گروه اصلی (گیاهان چینی، گیاهان دارویی چینی، داروهای چینی و غربی، دستگاه های پزشکی و محصولات مراقبت های بهداشتی) است. این بازار بزرگترین بندر تجاری و مرکز توزیع داروهای گیاهی نیروبخش در جنوب چین است. تاجران از مکان های بسیاری به این بازار می آیند و محصولات آن به چین، هنگ کنگ، ماکائو، تایوان، آسیای جنوب شرقی و دیگر کشورها فروخته می شوند. مرکز دارویی کینگپینگ ساختمان برجسته این بازار است.

بازار آبزیان کینگپینگ

این بازار عمدتا حیوانات آبزی، تجهیزات و خوراک  آبزیان را به فروش می رساند و محلی است که بازدیدکنندگان می توانند  جهان آب های رنگارنگ را در آن احساس کنند.

Start typing and press Enter to search